sobota, 3 stycznia 2015

Best Dressed Women of 2014 - Poland

Witajcie w Nowym Roku! Mam nadzieję, że przywitaliście go z przytupem :) Jeśli więc minął Wam już ból głowy bądź nóg, jesteście gotowi na nowy post.

Dzisiaj małe podsumowanie 2014 roku, oczywiście podsumowanie dotyczące mody. Najlepiej, według mnie, ubrane kobiety zeszłego już roku - te, które podziwiałam, którym zazdrościłam i którymi się inspirowałam.

Dziś Polska, wkrótce podsumowanie światowe :)

Enjoy!

Joanna HorodyńskaJoanna Horodyńska jest mistrzynią we wzbudzaniu kontrowersji - figuruje w rankingach zarówno najlepiej, jak i najgorzej ubranych Polek. Skąd takie skrajne emocje? Może stąd, że była modelka, a obecnie stylistka i prowadząca program "Gwiazdy na Dywaniku" (który, o zgrozo, pasjami uwielbiam), nie boi się nieoczywistych połączeń. A ściślej - eklektyzm to esencja jej stylu. Odważna, w kwestiach mody bezkompromisowa (przypuszczam że nie ma kreacji, której by nie założyła), luksusowa ale nie epatująca markami w nuworyszowski sposób. Zawsze czekam, czym zaskoczy po raz kolejny. Podziwiam za odwagę, a sama przygarnęłabym chętnie parę ciuchów z jej garderoby (jak choćby widoczną powyżej kurtkę MMC, czy torebkę Corn Flakes). Klasa!
Katarzyna Sokołowska 


Katarzyna Sokołowska to jedna z najlepszych reżyserek pokazów mody w Polsce. Siłą rzeczy więc, przesiąka w pracy modą przez duże M - co znajduje odzwierciedlenie w jej stylu. Najchętniej nosi klasyczne, proste fasony w neutralnych kolorach. Podziwiam ją za konsekwentny wizerunek - bez przesadnych eksperymentów, ale nigdy nie nudno. Zawsze z klasą. No i te nogi!
Anja Rubik 


Anja Rubik, czyli polski towar eksportowy. Osiągnęła spektakularny sukces w modelingu i utorowała drogę do kariery innym Polkom. A jej styl? Niewymuszony, swobodny, z lekką domieszką ekstrawagancji i rockowego pazura. Przypuszczam, że wartość jej garderoby wynosi tyle, ile wszystkich polskich celebrytek razem wziętych, ale Anja potrafi nosić najlepsze i najdroższe marki z lekkością i nonszalancją. Miesza luksusowe metki z rzeczami z sieciówek lub od początkujących projektantów (na zdjęciu powyżej jest np. w bomberce Aloha from Deer). Świetny, spójny, odważny i prawdziwie światowy styl!
Macademian Girl


Jedna z najpopularniejszych blogerek modowych w Polsce, o której Michał Witkowski powiedział, że jest prawdziwą damą. Zgadzam się z tym komentarzem, bo styl Tamary (to jej prawdziwe imię) jest bardzo kobiecy, ale równie ekstrawagancki i odważny. Nie dla niej minimalizm! Macademian Girl uwielbia przepych i przesadę, często na granicy kiczu. W jej stylizacjach widać inspirację stylem retro, ale w nowoczesnej oprawie. Mnie kojarzy się z Anną Piaggi, i kto wie, może odniesie podobny sukces? Uwielbiam jej odwagę, nieprzewidywalność i kreatywność. Kolorowy ptak polskiej blogosfery. 
2 komentarze:

  1. Uwielbiam styl Katarzyny Sokołowskiej. Zawsze wygląda kobieco i elegancko.

    OdpowiedzUsuń